Teatr Lalek IGRASZKA powstał w czerwcu 2009 roku w Warszawie. To teatr wędrowny, grający swoje przedstawienia wszędzie tam, dokąd zostanie zaproszony: w domach kultury, szkołach, przedszkolach... Możemy zagrać również podczas urodzin Twojego dziecka!

Udział w spektaklach to dla nas pasja połączona z doświadczeniem.


Paweł Kołodziejski


Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty piosenek.
Na deskach scenicznych zadebiutował w 2004 roku w spektaklach dyplomowych Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, którego jest absolwentem ("Młoda Śmierć" w reż. Rafała Matusza, recital wokalny "Piosenki Czesława Niemena" w reż. Wiesławy Niemaszek). Został zaangażowany do zespołu Teatru Lalek "Fraszka", z którym grał spektakle w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Były to m.in. "Jak przechytrzyć wilka" w reż. Daniło Poshtaruka, "Cudowna Jabłoń" w reż. Borysa Gołdowskiego, "Złoty Kurczak" w reż. Daniło Poshtaruka. W tym ostatnim był również autorem tekstów piosenek.
Półfinalistą Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne, poprzez które przybliża dzieciom tajniki sztuki teatralnej. Mają one okazję do wszechstronnego kształcenia umiejętności niezbędnych nie tylko w pracy nad spektaklem.


Anna Miłek

Absolwentka Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie. Wystąpiła między innymi w spektaklach: „Plaża” Petera Asmussena w reżyserii Andrzeja Waldena, „Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Beaty Redo – Dobber oraz „Pokojówki” Jeana Geneta w reżyserii Barbary Dziekan. Zrealizowała również autorski recital kabaretowy „Autoportret w 12 piosenkach”, który miała okazję kilkakrotnie prezentować na scenach krajowych oraz dzięki współpracy z Fundacją Kościuszkowską, dwukrotnie w Nowym Jorku. Laureatka Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie oraz realizowanego przy festiwalu Zamojskie Lato Teatralne - Konkursu Piosenka w Teatralnej Masce. Współpracowała z Teatrem Gargulec oraz Teatrem Urwis.

Ukończyła Pedagogikę na warszawskim Pedagogium, obecnie studiuje Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej im. A.Zelwerowicza w Warszawie.


Przemysław Śmiech


Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Doświadczenia w aktorstwie lalkowym zdobywał w latach 1998 – 2004 w pracy w teatrze lalek „Fraszka”. Zagrał w spektaklach: „Czarodziejski kwiat”, „Cudowna jabłoń”, „Tajemniczy hipopotam.” Od roku 2009 pracuje w Przedszkolu Niepublicznym „Agatka” jako instruktor teatralny. We współpracy z „Agatką” nagrał płytę „Yasełka Band”, do której napisał scenariusz jasełek „Radują się anieli” oraz teksty kilku piosenek. Jest także autorem bajki „Podróż za horyzont” granej w Teatrze Lalek „Igraszka”. Od roku 2011 oprowadza wycieczki po Warszawie, od roku 2012 pisze gwarą warszawską bloga „Mowa z Grochowa”, wydanego w roku 2014 w formie książkowej. 


Jacek Wolszczak


Na scenie zadebiutował mając 16 lat. Zagrał Izaaka w spektaklu "Ofiara Abrahama", wyreżyserowanym przez Macieja Prusa w Warszawskiej Operze Kameralnej w ramach I Festiwalu Oper Staropolskich.
W 2004 roku ukończył Studium Aktorskie przy Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie. W latach 2001-2006 aktor-adept tej sceny (zagrał m.in. w „Skrzypku na dachu” w reż. Jana Szurmieja).
Od 2006 roku pracował jako aktor warszawskiego Teatru Lalek Fraszka, gdzie zagrał m.in. w spektaklach: "Tajemniczy hipopotam", "Złoty kurczak" (rola tytułowa), "Cudowna Jabłoń".
Od 1993 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, TVP Agencją Filmową i studiami zajmującymi się dubbingiem, użycza głosu w filmach i serialach dla dzieci. Do tej pory były to m.in.: „Mapeciątka”, „Księga dżungli”, „Gumisie”, „Ratunku! Jestem rybką”, „Olinek Okrąglinek”, „Aparatka”, „Ach, ten Andy”. Użyczył głosu głównemu bohaterowi serialu Jerzego Łukaszewicza „Tajemnica Sagali”, a także w „Gwiezdnym piracie” tego samego reżysera, gdzie również wystąpił przed kamerą.