Teatr Lalek IGRASZKA powstał w 2009 roku w Warszawie. To teatr wędrowny, grający swoje przedstawienia wszędzie tam, dokąd zostanie zaproszony: w domach kultury, szkołach, przedszkolach... Możemy zagrać również podczas urodzin Twojego dziecka!

Udział w spektaklach to dla nas pasja połączona z doświadczeniem.


Paweł Kołodziejski


Aktor, który śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty piosenek i scenariusze bajek dla dzieci.
Na deskach scenicznych zadebiutował w 2004 roku w spektaklach dyplomowych Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, którego jest absolwentem ("Młoda Śmierć" w reż. Rafała Matusza, recital wokalny "Piosenki Czesława Niemena" w reż. Wiesławy Niemaszek). Został zaangażowany do zespołu Teatru Lalek "Fraszka", z którym grał spektakle w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Były to m.in. "Jak przechytrzyć wilka" w reż. Daniło Poshtaruka, "Cudowna Jabłoń" w reż. Borysa Gołdowskiego, "Złoty Kurczak" w reż. Daniło Poshtaruka. 
Półfinalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne, poprzez które przybliża dzieciom tajniki sztuki teatralnej. 


Anna Miłek

Absolwentka Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie. Wystąpiła między innymi w spektaklach: „Plaża” Petera Asmussena w reżyserii Andrzeja Waldena, „Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Beaty Redo – Dobber oraz „Pokojówki” Jeana Geneta w reżyserii Barbary Dziekan. Zrealizowała również autorski recital kabaretowy „Autoportret w 12 piosenkach”, który miała okazję kilkakrotnie prezentować na scenach krajowych oraz dzięki współpracy z Fundacją Kościuszkowską, dwukrotnie w Nowym Jorku. Laureatka Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie oraz realizowanego przy festiwalu Zamojskie Lato Teatralne - Konkursu Piosenka w Teatralnej Masce. Współpracowała z Teatrem Gargulec oraz Teatrem Urwis.

Ukończyła Pedagogikę na warszawskim Pedagogium, obecnie studiuje Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.


Przemysław Śmiech


Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Doświadczenia w aktorstwie lalkowym zdobywał w latach 1998 – 2004 w pracy w teatrze lalek „Fraszka”. Zagrał w spektaklach: „Czarodziejski kwiat”, „Cudowna jabłoń”, „Tajemniczy hipopotam.” Od roku 2009 pracuje w Przedszkolu Niepublicznym „Agatka” jako instruktor teatralny. We współpracy z „Agatką” nagrał płytę „Yasełka Band”, do której napisał scenariusz jasełek „Radują się anieli” oraz teksty kilku piosenek. Jest także autorem bajki „Podróż za horyzont” granej w Teatrze Lalek „Igraszka”. Od roku 2011 oprowadza wycieczki po Warszawie, od roku 2012 pisze gwarą warszawską bloga „Mowa z Grochowa”, wydanego w formie książkowej. 


Jacek Wolszczak


Na scenie zadebiutował mając 16 lat. Zagrał Izaaka w spektaklu "Ofiara Abrahama", wyreżyserowanym przez Macieja Prusa w Warszawskiej Operze Kameralnej w ramach I Festiwalu Oper Staropolskich.
W 2004 roku ukończył Studium Aktorskie przy Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie. W latach 2001-2006 aktor-adept tej sceny (zagrał m.in. w „Skrzypku na dachu” w reż. Jana Szurmieja).
Od 2006 roku pracował jako aktor warszawskiego Teatru Lalek Fraszka, gdzie zagrał m.in. w spektaklach: "Tajemniczy hipopotam", "Złoty kurczak", "Cudowna Jabłoń".
Od 1993 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, TVP Agencją Filmową i studiami zajmującymi się dubbingiem, użycza głosu w filmach i serialach dla dzieci. Do tej pory były to m.in.: „Mapeciątka”, „Księga dżungli”, „Gumisie”, „Ratunku! Jestem rybką”, „Olinek Okrąglinek”, „Aparatka”, „Ach, ten Andy”. Użyczył głosu głównemu bohaterowi serialu Jerzego Łukaszewicza „Tajemnica Sagali”, a także w „Gwiezdnym piracie”.